Diksiyon

Diksiyon - Güzel ve Etkili Konuşma Eğitimi

Diksiyon Eğitimi

Kimileri 15 dakikalık bir konuşma yapar, o süre bitmek bilmez, dinleyiciler saatine bakmaya, hayal kurmaya başlar, salondan öksürme sesleri yükselir.

Kimileri 15 dakikalık bir konuşma yapar, konuşmasıyla o salonu avucunun içine alır, dinleyici dikkat kesilir ve dakikalar uçup gider. Peki o konuşmacı ne yapar da konuşmasını monotonluktan uzak, renkli ve etkili kılar?

Diksiyon kursu olarak da anılan bu eğitimde doğru, etkileyici ve renkli bir konuşma ile ilgili gerekli ipuçlarını paylaşıyoruz ve uygulamalar sayesinde edinilen bilgilerin hayata geçirilmesini hedefliyoruz.

İçinde bulunduğumuz iletişim çağında, sosyal varlıklar olarak “ne” söylediğimiz kadar, neyi “nasıl” söylediğimizin de önemi çok büyük.

Ankara'nın en iyi diksiyon eğitimi

Ankara’nın en iyi diksiyon eğitimi derken abartmıyoruz neden mi?

Yetenek Evi Sanat Akademisi eğitmen kadrosunda yer alan Devlet Tiyatroları sanatçısı, usta oyuncu, seslendirmen Özlem Ersönmez girmektedir diksiyon derslerine…

0
Hafta
0
Gün
0
Saat
0%
Başarılı Öğrenci

Diksiyon - Etkili Konuşma

Program içeriği

Diksiyon-Fonetik

SES, NEFES, ARTİKÜLASYON

Diyafram destekli, doğru nefes sayesinde heyecanı kontrol altına alarak, doğru bir konuşma temposu ve enerjik bir ses tonuyla tane tane, anlaşılır konuşma üzerine, hayat boyu kullanabileceğiniz çalışmalar yapılır.

DİKSİYON – FONETİK

Doğru, renkli ve etkili bir konuşma, diksiyon ve fonetik kurallarına uyarak gerçekleştirilir. Diksiyon-fonetik dersinde kelimeleri doğru telaffuz ederek, doğru tonlama ve vurgularla monotonluktan uzak, etkileyici ve renkli bir konuşma için gerekli bilgiler paylaşılır.

DRAMATİK ÇALIŞMA

Basit tiyatro metinlerinden faydalanarak yapılan bu çalışmalar, konuşmadaki ifade gücünü zenginleştirmeye yöneliktir. Bu derste, duyguların doğru ifadelerle konuşmaya aktarılması hedeflenir.

KONUŞMA ÇALIŞMALARI

Bu derste, daha önce öğrenilmiş ses-nefes-artikülasyon, diksiyon fonetik ve drama ile ilgili bilgilerin ışığında hazırlıklı ve doğaçlama konuşma çalışmaları, kamera ve kürsü kullanımıyla birlikte katılımcıların farklı ihtiyaç ve durumlarına göre bol bol pratik yapılır.

TOPLU KONUŞMA DERSİ

Bu derse, katılımcılar kendi seçtikleri bir konuda konuşma hazırlayarak gelirler. Konuşmalar topluluğa hitaben ve kamera karşısında yapılır. İki eğitmen izleyici olarak katılır. Konuşmalar bittikten sonra eğitmenler tarafından yorumlar yapılır.

Detaylı bilgi için

Lütfen bizimle iletişime geçin.