En iyi oyunculuk eğitimi

 

Oyunculuk Metotları

Konstantin Stanislavski, Lee Strasberg, Adler Metodu, Stella Adler, Sanford Meisner, Uta Hagen, Viola Spolin, Michael Chekhov, Roy London ve Eric Morris gibi dünyaca ünlü oyunculuk metotlarının hepsini öğrencilerine öğreten tek kurum olmanın gururunu sizler de yaşayacaksınız !

Yetenek Sınavı

Kamera Önü Oyunculuk programımız, Konservatuvar Sahne Sanatları dengi bir program olduğundan tiyatroya, oyunculuğa, güzel sanatlara ilgi ve alakası olan kişiler içindir. Kısacası oyunculuğu meslek olarak görüp ilerletmek isteyen kişiler içindir. Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi programımıza dahil olmak için ön şart olarak yetenek sınavını geçmek zorundasınız.

Alanında en iyileri !

Sanatçı, Dilbilimci, Yönetmen, Cast Direktörü, Senarist ve Yazarlardan oluşan, Yurt içi ve yurt dışında bir çok başarısı bulunan, rüşdünü ispat etmiş, hayatınıza değer katacak ustalar çıraklarını yetiştiriyor !  Yetenek Evi Sanat Akademisini diğer oyunculuk okullarından ayıran başlıca özelliklerin başında eğitmen kadrosu gelmektedir.

Oyunculuk Eğitimi Ankara

Ülkemizde kamera önü oyunculuk deyince akıllara hemen diziler / filmler / klip veya reklam gibi etkinliklerde yapılan oyunculuk performansları gelmektedir.

Örneğin konuyu farklı bir yönden ele alacak olursak, tiyatroda oyun sergiliyorsunuz ama sadece canlı izleyicilerin önünde bunu yapıyorsunuz, o platform üzerinde oyun heyecanı yaşamanın, sizi izlemek için gelenlere en iyi performansı sergilemenin dışında burada tamamen kamera önünde performans sergiliyorsunuz.

Kamera önü oyunculuğunda; yapamadığınız, yeterli görülmeyen sahnelerin silinip tekrar çekilerek parçalar halinde birbirlerine bağlanması şeklinde teknikler uygulanıyor.
Diğer bir husus ise doğaçlamadır.  Gerek davranışsal (vücut dili ile ) gerekse de konuşmalara katacak doğallık dolu sözler ortaya çıkarılabilinmelidir.

Oyunculuğun teknikleri üzerinde iyi bilgi sahibi olunmalı ve performansının işlevini artırabilmek adına yüzdeki tepkisel jestler/mimikler bunlara mutlaka iyi çalışılmalıdır.

Profesyonel şekilde karakter analizi yapabilmelidir, yani Ahmet isimli karakteri canlandıracaksınız “aynı oymuşsunuz gibi” davranmalısınız.

Son olarak da performansın durumu çok önemlidir, yani canlandırılan karakterin farklı bir karaktere doğru evrilip çevrilemediğini tespit edebilmek önemli kavramlardır.

Oyunculuk Eğitimi Üzerine ;

Cevap aslında çok basit arkadaşlar eğitmenlerden ders almanız gerekiyor.

Bunun için açılmış profesyonel kamera önü oyunculuk atölyesi mevcut birçok sayıdadır üstelik.

Çünkü işini profesyonel yapıp da sizi hak ettiğiniz seviyede ve gerçeklerle yüzleştirme den sadece sonuç odaklı çalıştıracak eğitmen veya eğitmenler emin olun size hiçbir katkıda bulunamaz bunu aklınızdan çıkarmamalısınız.

Onun da tek yolu iyi bir oyunculuk okuluyla temasa geçmektir arkadaşlar. Unutulmamalıdır ki; yönetmenler – yapımcılar her zaman alanında uzmanlaşmış ve bu eğitimden faydalanmış kişileri ilk olarak değerlendirirler ondan sonra ihtiyaç oranında diğerleri ile ilgilenirler.

Oyunculuğun fonksiyonel unsurlarını ruhunuzda barındırmalısınız.

Oyunculuk okullarını da tanımak gerekirse; oyunculuk okullarında aynı konservatuvarların mantığıyla hareket ederek yani 4 yıllık eğitim süresini çok daha kısa süreye indirgeyerek periyotlar halinde eğitim verilir.

Oyunculuğun ana iskeleti eğitim almaktır ancak bununla sınırlı bırakılamaz, insanın kendini sonsuz bir şekilde geliştirmesi gibi bu da aynı şekilde sonsuzdur.

Atölyenin Sağlayacağı Katkılar !

Kamera önü oyunculuk atölyesinde alacağınız özel oyunculuk eğitimi konservatuvar sınavlarına hazırlananlara mutlaka önerilir çünkü sınav başarı seviyesini artırdığı hatta konservatuvar okuyan öğrencilerin platformda çalışırken sergilediği performanslarına da bunun katkı sağladığı herkesçe bilinmektedir.

Kamera önü oyunculuk atölyesinde alınacak eğitimler sergilenecek karakter performanslarının daha detaylı şekilde ortaya koyabilmesini sağlar ve eğitmenlerinden geçmiş tecrübelerinden fayda sağlayarak oyuncu kendi performansının üstüne birikimler koymaya devam eder.

Yeni şeyleri daha hızlı ve atik bir şekilde kavrayarak çözüme kavuşturur bu da doğal olarak başarılı bir oyunculuk sergilemesinin yolunu açar.

Şunu bilmenizi isteriz:
Oyunculuk performansı ortaya koyabilmek için profesyonel bir kamera önü oyunculuk atölyesi tercih edilmelidir.