YETENEK EVİ SANAT AKADEMİSİ

NEDİR?

Yetenek Evi, Ankara Devlet Tiyatroları Oyuncuları tarafından yönetilen, Yönetmen ve Oyuncu Menajeri olan Korkut Baran tarafından desteklenen Ankara’da yetenekli kişilerin Türk Dizi ve Sinema sektörüne kazandırılmasına kolaylık sağlayan sanat evidir.

NE DEĞİLDİR?

Hayallerinizin simsarı değildir. İçi boş bir öz güveni pohpohlayan, şımarıklığı tevazuya kurban eden, parayı emeğe ve yeteneğe tercih eden değildir. Yetenek Evi: “Herkes oyuncu olabilir” demez. Çünkü bu doğru değildir. Adayları programlarına dahil etmeden bir yetenek sınavına tabi tutarak gerçekten bu işe tutkulu kişilerin başlaması gerektiğini savunan Türkiye’de ilk ve tek kurum olma özelliğini taşımaktadır.

İŞİN ÖZÜ !

Mezun ettiği her öğrenciyi; kendisinin bir parçası, uzantısı ve temsilcisi olarak gören, bu yüzden kendisini en iyi şekilde, mahcup etmeden temsil edebilecek birikim, kişilik ve yeteneklere sahip olanları sanat camiasına kazandıran bir kurumdur.

hakkimizda

 

FARKLIYIZ NEDEN Mİ !

 

 

1. Türkiye’de 1 ve 2 yıllık oyunculuk eğitim ve atölyeleri düzenleyen tek oyunculuk okuludur.

Oyunculuk programlarımız açıldığımız günden itibaren 470 saat ve üzeri programlanmaktadır. Türkiye’de oyunculuk kurslarının ortalaması 120 saate denk düşmektedir.

2. Sadece tek metoda dayalı eğitim değil birden fazla duayenin metotları öğretilir.

Sanford Meisner, Uta Hagen, Eric Morris, Constantin Stanislavski, Lee Strasberg ve Ivana Chubbuck metotları öğrencilerimize doğru bir şekilde öğretilmektedir. Aynı zamanda öğrencilerimizden, bu metotlara bağlı kalmaması kendi metodunu yaratmasını beklemekteyiz.


3. Oyunculuk bir meslektir ve bu meslek en iyi sahada öğrenilir !


Bizi diğer kurumlardan ayıran başlıca farkımıza gelecek olursak, her ne kadar teori ve teknik eğitimlerimizde öğrencilerimize aşılansa da adayların sahada göreceği tecrübelere inanmaktayız. Bu nedenle adaylarımıza bol bol Audition egzersizleri yaptırmaktayız. İş alma şanslarını artıracak tavsiyeler ise eğitmenler tarafından verilmektedir.

 

4. Kişiye göre ayrı program yazılan tek kurumdur !


Grup dersleri de olsa her öğrencinin algı kapasitesi bazen farklılık gösterebiliyor. Ruh haline göre de derslerde başarı oranları değişiklik gösterebilmektedir. Her öğrencimizin özel olduğuna inanan eğitmenlerimiz kişilere ayrı programlar hazırlayarak başarı oranımızda artışı sağlamaktadırlar.


5. Sadece başarılı öğrencilere sertifika vermektedir !


Sertifika notu 50 ve üzeri olan öğrencilere sertifika verilmektedir. Abartılı notlarla adayları yanlışa sürüklemenin ne denli yanlış ve tehlikeli olduğunun farkındayız. Bu nedenle sadece atölye ve eğitimlerimizde gerçek başarıyı belgelemek adına sertifika düzenlenmektedir.


6. Oyunculuk programlarında set adabı ve kültürü kazandırılır.


Usta eğitimcilerimiz sayesinde yapımcı, yönetmen, senarist ve set çalışanlarının mesleklerinin detaylı anlatımı sağlanır; set adabının ve kültürünün adaylara kazandırılması için toplamda 48 saatlik bir atölye çalışması gerçekleştirilir.