Oyunculuk Bölümü

Oyunculuk bölümü, 48 hafta 400 saatlik bir programı kapsamaktadır.

Oyunculuk Eğitimi

Oyunculuk bölümü programımız, Konservatuvar Sahne Sanatları dengi bir program olduğundan tiyatroya, oyunculuğa, güzel sanatlara ilgi ve alakası olan kişiler içindir. Kısacası oyunculuğu meslek olarak görüp ilerletmek isteyen kişiler içindir. Oyunculuk eğitimi programımıza dahil olmak için ön şart olarak yetenek sınavını geçmek zorundasınız.

Sanatçı, Dilbilimci, Yönetmen, Cast Direktörü, Senarist ve Yazarlardan oluşan, Yurt içi ve yurt dışında bir çok başarısı bulunan, rüşdünü ispat etmiş, hayatınıza değer katacak ustalar çıraklarını yetiştiriyor ! 

Yetenek Evi Sanat Akademisini diğer oyunculuk okullarından ayıran başlıca özelliklerin başında eğitmen kadrosu gelmektedir.

Oyunculuk Metotları

Konstantin Stanislavski, Lee Strasberg, Adler Metodu, Stella Adler, Sanford Meisner, Uta Hagen, Viola Spolin, Michael Chekhov, Roy London ve Eric Morris gibi dünyaca ünlü oyunculuk metotlarının hepsini öğrencilerine öğreten tek kurum olmanın gururunu sizler de yaşayacaksınız !

Oyunculuk bölümü öğrencilerinin profesyonel headshot fotoğrafları, demoreel, audition ve showreel işlemleri Yetenek Evi tarafından hazırlanarak anlaşmalı menajerlik şirketlerine gönderilmektedir.  

0
Yıl
1
Hafta
0
Saat
0%
Başarılı Öğrenci

Oyunculuk Okulu

Diksiyon-Fonetik

Oyunculuk bölümü öğrencileri, oyunculuk derslerine adım atmadan önce, kelimeleri doğru telaffuz ederek, doğru tonlama ve vurgularla monotonluktan uzak, etkileyici ve renkli bir konuşma için gerekli atölye çalışmaları yapılarak geliştirilir.

Tiyatro Kuramları

Türk Tiyatro tarihi, tiyatro teorisinin dönemlere ve akımlara göre anlatılması, döneme ait yazar araştırması, eser ve sahne çalışmaları içermektedir.

Sahne Çalışmaları

Karakter yaratma, rol inceleme, karaktere bakış açısı, prova teknikleri kazanma, değişik dönem oyunlarından sahneler çalışmaları içermektedir.

Kamera önü oyunculuk

Kamera terminolojisi,  çekim planları, kadraja göre performans, devamlılık takibi,  yön ve eksen belirleme. Aynı zamanda Audition teknikleri derslerini de kapsamaktadır.